Programy

Oprogramowanie do zarządzania serwisem komputerowym.

Program działa na systemach Windows (2000, XP, 2003, Vista, 7).

Instrukcja wewnątrz archiwum.

aserwis_update.rar (943.61 kB)
Aktualizacja

Lista zmian TUTAJ

Aktualizacja polega na podmianie pliku z archiwum. Ważnym jest aby na wszystkich stanowiskach pliki były w tej samej wersji.

bde.exe (3.76 MB)
Borland Database Engine (BDE) – oprogramowanie firmy Borland dla środowiska Windows, które daje dostęp do baz danych znajdujących się na rozmaitych platformach systemowych. Używając borlandowski interfejs IDAPI stwarza warstwę pośredniczącą między programem klienckim, a takimi bazami, jak dBASE, Paradox, Oracle, SQL Server, DB2, Informix, InterBase i bazy zgodne z ODBC. BDE jest dostępne samodzielnie, ale jest też wbudowane w języki programowania Borlanda.
serwer.rar (470.70 kB)
Oprogramowanie zarządzające komputerami w kawiarence internetowej
klient.rar (204.28 kB)
Klient instalowany na komputerach w kawiarence
dodatki.rar (136.20 kB)
Dodatki usprawniające obsługę kawiarenki internetowej
opticon.rar (875.22 kB)
Sterowniki do komunikacji z kolektorem danych Opticon PHL1300, PHL2700 z oprogramowaniem Optidata
setup.exe (11.89 MB)
Oprogramowanie do zarządzania kasjerami i ich prawami dostępu w systemie KC-Pos firmy Kucharscy
manager.zip (531.36 kB)
Plik exe z aktualizacją (spakowany do zip) obsługujący więcej uprawnień wprowadzonych do wersji 2,97 i następnych KC-Pos-a.
inwentaryzacja.rar (684.24 kB)
Użytkownicy dosowej wersji programu MC Spal mają utrudnioną pracę w trakcie inwentaryzacji. Oryginalnie program pozwala na wprowadzanie danych na jednym stanowisku i dodatkowo proces ten jest wyjątkowo niewygodny (aplikacja sama nie sumuje pozycji co powoduje dużą ilość błędów). Większe stacje zaopatrują się w przenośne inwentaryzatowy aby usprawnić ten proces. Nasz program jest takim właśnie emulatorem inwetaryzatora (chociaż nie tylko bo obsługuje inwentaryzotor marki Opticon konwerterując dane). Pozwala na bardzo efektywne wprowadzenie danych na wielu stanowiskach, sam podsumowuje wyniki i wyszukuje pozycje które zostały pominięte w trakcie liczenia towarów.
inwentaryzacja.zip (890.41 kB)
Proces inwentaryzacji w oprogramowaniu Symfonia Handel firmy Sage jest niedopracowany. Procedurę wpisywania stanów możemy przeprowadzać na jednym stanowisku, nie mamy możliwości sprawdzenia zaawansowania procesu (poza wzrokowym, czyli bardzo niedokładnym porównaniu ilości wpisanego towaru z ilością podpowiadana przez aplikację). Innym „niedociągnięciem” jest sugerowanie ilości spisowych na podstawie ilości komputerowych. Powoduje to, że jeśli jakąś pozycję pominiemy w liczeniu otrzymuje ona stan komputerowy. Zaprzecza to w jakikolwiek sposób idei „spisu z natury” w którym na stanie komputerowym powinny znaleźć się rzeczywiste ilości a nie sugerowane przez oprogramowanie. Oczywiście Symfonia Handel (jak też i inne programy z tej serii) posiada specjalny moduł raportowy (wewnętrzny język programowania pozwalający na „dopisanie” interesującej nas funkcjonalności). Najczęściej jednak moduły takie pisane są pod konkretnego klienta i konkretną wersję programu. Zmiany w strukturze baz danych w nowszych wersjach programu czasami powodują problemy z kompatybilnością takich rozwiązań. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Specjalnie dla jednego z klientów napisaliśmy zewnętrzny program do sprawnego inwentaryzowania magazynu. Aplikacja działa wielostanowiskowo, wyszukuje drastyczne różnice w stanach magazynowych oraz działa z kolektorami danych firmy Opticon PHL1300 oraz PHL2700 (z oprogramowaniem Optidata).